Psy veterina

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet radí > Psy veterina
 

Vážení zákazníci,
žiaľ musíme vám oznámiť smutnú správu, ku dňu 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.sk
Ďakujeme za prejavenú dôveru a priazeň.
Prípadné reklamácie riešte prosím štandardne, cez naše kontaktné údaje.
S láskou, tím Lavpet.sk

 
 
Mohlo by vás zaujímať

 
 

Užite si zimu s vaším miláčikom

Zima je v plnom prúde a pri obliekaní na vychádzky myslite aj na svojich štvornohých miláčikov.

My vám dáme pár tipov, ako by mal správny pán zabezpečiť pred zimou svojho psíka.
Viac
 

Kliešte sú späť. Čo všetko hrozí domácim miláčikom?

Počasie a častejší pohyb psíkov v prírode znamená aj väčšie riziko, že váš domáci miláčik môže chytiť kliešťa. Preto je dobré zhrnúť si, čo robiť, aké riziká z toho vyplývajú, ak nevyužijete optimálne antiparazitiká.

Viac
 

Ach ten Silvester... Ako pomôcť psíkovi, ktorý sa bojí

Silvester je pre mnohých psíčkarov dňom stresu a čakania, kým oslavy utíchnu. Veľa psíkov s ohňostrojom a delobuchmi nemá problém, nereagujú takmer vôbec. No je mnoho takých, ktorí pociťujú hrôzu a paniku. Toto sú rady priamo od veterinárov, ktoré by vám mohli pomôcť zvládnuť silvestrovský hluk.

Viac
 

Holistické krmivo? Ale čo je to presne?

Jesť zdravo, najlepšie v BIO kvalite, je u ľudí „trendy“. Ale čoraz vážnejšie sa chovatelia psov zamýšľajú aj nad stravou svojho psa, alebo mačky. Ak hľadajú najvyššiu kvalitu, určite sa dopracujú k tzv. holistickým krmivám. Čo to ale znamená, a aké výhody to prináša, ak kŕmime holisticky? 

Viac
 

10 tipov na dobre „vychladeného" psa

Vlna horúčav, ktorá sa práve začala, má byť podľa meteorológov doteraz najteplejšia. Toto je zopár tipov, aby sa váš miláčik neuvaril vo vlastnej šťave. 

Viac
 

Lavpet radí – veterinárna poradňa III.

Vy ste sa pýtali, veterinárka MVDr. Zuzana Juhászová odpovedala. Prečítajte si tie najzaujímavejšie prípady, možno v nich aj vy nájdete odpoveď na problém, ktorý trápi vášho psíka, mačičku, alebo iné domáce zvieratko.

Viac
 

Lavpet radí – veterinárna poradňa II.

Vy ste sa pýtali, veterinárka MVDr. Zuzana Juhászová odpovedala. Prečítajte si tie najzaujímavejšie prípady, možno v nich aj vy nájdete odpoveď na problém, ktorý trápi vášho psíka, mačičku, alebo iné domáce zvieratko.

Viac
 

Blchy a kliešte? Ochráňte svoje zvieratká!

V dnešnej dobe je v povedomí majiteľov úplne bežná vec, že majú svojich miláčikov chrániť voči ektoparazitom, ako sú hlavne blchy a kliešte. Niekedy je však ťažké vybrať si z ponuky, vybrať si preparát, ktorý zvieratku najlepšie vyhovuje.

Viac
 

Zaútočí vtáčia chrípka na psy a mačky? Čoho sa máme obávať?

Vtáčia chrípka „straší“ ľudí už po celom Slovensku. Môže sa ňou nakaziť pes či mačka na dvore, keď prídu do kontaktu s vírusom?

Viac
 

Lavpet radí – veterinárna poradňa I.

Vy ste sa pýtali, veterinárka MVDr. Zuzana Juhászová odpovedala. Prečítajte si tie najzaujímavejšie prípady, možno v nich aj vy nájdete odpoveď na problém, ktorý trápi vášho psíka, mačičku, alebo iné domáce zvieratko.

Viac
 

Jelení paroh – nový hit na žuvanie pre psa

Žuvací jelení paroh je novinkou medzi pamlskami pre psíkov, ktorá sa pomaly stáva u chovateľov hitom. Niet sa čomu čudovať. Je to zdravá pochúťka, pre psa bezpečná, obsahuje množstvo živín, a pomáha nenásilne udržovať dentálnu hygienu.

Viac
 

Ako psíka pripraviť na Silvestra?

Silvester je pre mnohých psíčkarov dňom stresu a čakania, kým oslavy utíchnu. Veľa psíkov s ohňostrojom a delobuchmi nemá problém, nereagujú takmer vôbec. No je mnoho takých, ktorí pociťujú hrôzu a paniku. Veterinárka Zuzana Juhászová zhrnula niekoľko metód, ktoré by vám mohli pomôcť zvládnuť silvestrovský hluk.

Viac
 

Má význam obliekať psíkov v zimnom období?

V súčasnosti je veľkým trendom obliekať psíky. Tak ako existujú rozdiely v znášanlivosti tepla a zimy u ľudí, takisto sú aj medzi psami. Odpoveď na otázku,  či obliekať, alebo neobliekať  psíkov, záleží na mnohých faktoroch. Do úvahy berieme veľkosť plemena, či je psík krátkosrstý alebo dlhosrstý, jeho pohybovú aktivitu, či ide o vonkajšieho, alebo vnútorného psíka a či absolvuje krátke, alebo dlhé prechádzky vonku.

Viac
 

Ako sa v zime starať o psie labky?

Posypová soľ na chodníkoch v zimnom období znamená pre labky psíkov doslova pohromu. Ak ich chcete ochrániť, mali by ste dodržiavať základné pravidlá.

Viac
 

Budú zverolekári operovať bez uspania?

Vyjadrenie poslanca parlamentu Zsolta Simona o tom, že pripravovaná novela zákona o liekoch bude absolútnou pohromou pre zverolekárov a zvieratá, vzbudila široký rozruch a tak sme zisťovali, čo sa vlastne od 1. januára 2017 bude diať.

Viac
 

Zubný kameň a ako sa starať o psie zúbky

Častou komplikáciou v strednom a vyššom veku býva tvorba zubného kameňa. Mnohí majitelia, pretože nie sú dostatočne informovaní, zvyknú tieto problémy podceňovať a pritom nevedia, aký vážny dopad  môže mať toto ochorenie  na celkový zdravotný stav psa.

Viac
 

Torzia žalúdka, strašiak veľkých plemien

Torzia je naozaj ako strašiak, nevieme kedy, kde a koho si vyberie. Nepredvídateľné ochorenie, ktoré, keď sa nerieši včas, tak dopadne fatálne.

Viac
 

Šteňa a zdravotná starostlivosť

Zadovážiť si šteňa je vážne rozhodnutie, ktorému predchádzajú hodiny premýšľania o výbere vhodného plemena na základe povahových čŕt, veľkosti a spoľahlivého chovateľa. Všetko je len prvý krok, ktorým sa to začína. Starať sa o psa vyžaduje zodpovednosť a venovať psíkovi okrem lásky aj výcvik a zdravotnú starostlivosť.

Viac
 

Najčastejšie srdcové ochorenia u psov

Srdce je sval, ktorý je namáhaný po celý život. Je to roznášač kyslíka, ktorý je nepostrádateľnou zložkou organizmu. Narušením obehového systému dochádza k  celkovému narušeniu organizmu. Prispôsobivosť a kompenzačné mechanizmy srdca sú však limitované. Vhodnou terapiou môžeme degeneratívny proces spomaliť a psíkovi kardiakovi skvalitniť jeho život na optimum. 

Viac
 

Pyometra – najnebezpečnejšie ochorenie sučiek

Pyometra je zápalové ochorenie a patrí medzi život ohrozujúce ochorenie hlavne preto, že majiteľ si zvyčajne neskoro všimne, že so sučkou nie je niečo v poriadku.

Viac
 

Parvoviróza, nebezpečenstvo najmä pre šteniatka

Parvoviróza je vírusové ochorenie, ktoré môže skomplikovať život najmä šteniatku vo veku do 12 týždňov. Prejavuje sa u šteniat bez imunity. Aj pri tomto ochorení sú predisponované konkrétne plemená ako: rotvajler, doberman, labrador, pitbull. Kríženci sú voči tomuto ochoreniu odolnejší.

Viac
 

Otravy psa a ako si s nimi poradiť

Nebezpečenstvo otravy striehne na každom kroku. V každej domácnosti nájdeme veci, ktoré môžu psovi spôsobiť aj smrť. Ohrozenou skupinou sú najmä šteňatá, ktoré sú charakteristické svojou zvedavosťou a psi ochutnávači, ktorí si nenechajú ujsť žiadnu maškrtu, ktorá sa ponúka. Každý majiteľ by mal poznať svojho psíka a zaistiť jeho bezpečie doma aj vonku.

Viac
 

Črevné endoparazitózy, čo všetko môžu spôsobiť?

Predstava, že v nevinnom telíčku našich maznáčikov cudzopasia parazity rôznych druhov a tvarov, spôsobuje zimomriavky asi každému majiteľovi. Veľakrát sa zabúda, že je potrebné chrániť psov aj voči nebezpečným endoparazitom, ktoré vedia znepríjemniť život našich miláčikov. Nebezpečné sú hlavne u šteniatok, u ktorých hrozí ich masívne premnoženie. Pomôcť môžu antiparazitiká pre psov.

Viac
 

Boj proti obezite u psov a jej riziká. Ako spoznám, či je môj pes obézny?

Každý zažil vyčítavý pohľad našich maznáčikov pri pýtaní si odmeny a vie, aké je ťažké odmietnuť túto požiadavku, no musíme si uvedomiť, že je v našich rukách, ako bude náš psík vyzerať. Obezitou trpí 24 - 30% psej populácie.

Viac
 
 
 
Odporúčame pre psy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia