Obrázky a slová, ktoré šokovali Slovensko

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet bulvár > Obrázky a slová, ktoré šokovali Slovensko
 

Vážení zákazníci,
žiaľ musíme vám oznámiť smutnú správu, ku dňu 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.sk
Ďakujeme za prejavenú dôveru a priazeň.
Prípadné reklamácie riešte prosím štandardne, cez naše kontaktné údaje.
S láskou, tím Lavpet.sk

 
 

Obrázky a slová, ktoré šokovali Slovensko

Nie sú jediní, ktorí pomáhajú týraným psíkom. Patria však k tým odvážnejším, ktorí prostredníctvom fotografií na sociálnych sieťach ukázali tú najdrsnejšiu realitu. Československý kastračný program sa pustil do boja s nekontrolovaným množením psov a mačiek. Psia zabíjačka, reťaze vrastené do krku psov tak, že ich takmer podrezali... Skúsenosti zo slovenského terénu vyrážajú dych, vháňajú slzy do očí, u slušných a normálne zmýšľajúcich ľudí vyvolávajú hnev. 

Aké sú ciele programu?  

Podľa stránky www.cskp.eu je cieľom kastračného programu zastaviť populačný rast nechcených spoločenských zvierat. „Čerstvo narodené mačatá a šteňatá sú nehumánne usmrcované, alebo ponechané osudu v nevyhovujúcich podmienkach. Tie, ktoré sa dožijú pohlavnej dospelosti, sa rozmnožujú a počty zvierat preto neustále rastú. Karanténne stanice a útulky nie sú schopné tomuto prílevu zvierat čeliť kapacitne, ani finančne,“ píše sa na stránke.

Jednou z najviditeľnejších aktivít Československého kastračného programu je ťažká práca dobrovoľníkov v osadách po celom Slovensku, kde zvieratá často žijú v otrasných podmienkach. Na hranici života a smrti. Choré, zranené. Dokumentujú to mnohé obrázky, ktoré v poslednom období zarezonovali aj v médiách. Pozrieť si ich môžete aj na facebookovej stránke programu. Vybrali sme len niektoré, tie najmenej drsné.  

Hororová realita

Aj prežité hororové situácie, napríklad z poslednej návštevy jednej z osád, opísané na sociálnej sieti programu vyvolávajú hrôzu. „Stali sme sa nechcenými svedkami psej zabíjačky. A očividne nebola prvá, ani posledná. Privolali sme políciu, no tá len bezmocne spísala údaje...“

Slovenské zákony sú bezzubé. „Predstavte si toto vidieť, a uvedomte si tú bezmocnosť, keď východisko neexistuje, a vy nedokážete tomu nijako zabrániť! Pýtate sa, čo robiť? Tlačiť na zmenu zákonov a nemnožiť. Počet zvierat bez domova, alebo nechcených, ďaleko prevyšuje možnosti adopcii na Slovensku a dokonca aj v zahraničí! Kto si myslí, že kastrácia je nehumánna, radi ho pošleme do najhorších slovenských osád, nech sa mu konečne otvoria oči.“

Čo ďalej?

Podľa kastračného programu je riešenie tohto problému dlhodobé. „Veľa obcí spolupracuje s odchytovými službami. Bohužiaľ, táto radikálna forma nezlepší stav premnožených zvierat v budúcnosti. Je to len veľmi krátkodobé zníženie počtu psov a mačiek. Účinný spôsob spočíva na jednej strane v osvete obyvateľstva, aby zbytočne nemnožili svoje zvieratá a nechávali ich kastrovať. Druhou časťou sú plošné kastrácie vo vytipovaných lokalitách – v osadách."

Ak vás oslovila práca dobrovoľníkov, pomôcť môžete aj vy. Spoločne s nami. V marci zbierame finančné prostriedky pre túto organizáciu. Stačí, ak na záver zaokrúhlite svoj nákup na www.lavpet.sk smerom hore o ľubovoľnú sumu. Všetky peniaze, ktoré takto vyzbierame, prevedieme na účet spomínanej organizácie. 

Foto: www.facebook.com/KastracnyProgram/

 
 
 
Vybrali sme pre vás
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia