Vitamíny a liečivá pre vtáky

 
 
 

 
 
 
Úvod > Vtáky > Vitamíny, liečivá
 

Vážení zákazníci,
žiaľ musíme vám oznámiť smutnú správu, ku dňu 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.sk
Ďakujeme za prejavenú dôveru a priazeň.
Prípadné reklamácie riešte prosím štandardne, cez naše kontaktné údaje.
S láskou, tím Lavpet.sk

 
 
 
 

Vtáky prinesú potešenie iba vtedy, ak sú zdravé. Lieky pre vtáky sú nevyhnutné, často v podobe vitamínových doplnkov. Vitaminizované proso je užitočné pre všetky druhy vtákov. Obsahuje vitamíny a minerály pre zdravie a kondíciu vtákov.

V období zvýšenej potreby vitamínov a pri podávaní stravy s nízkym obsahom vitamínov je vhodné podávať roztok na posilnenie imunitného systému. Vyvážená zmes vitamínov  pomáha aj v stresových situáciách alebo v období sedenia na vajciach.

Aj vyšklbávanie peria, holé miesta a matné operenie u papagájov spôsobuje väčšinou nedostatok výživných látok. Týmto ťažkostiam zabráni roztok zamedzujúci vyšklbávanie peria. V ňom obsiahnuté zložky zaistia krásne operenie, zdravú kožu, vitalitu a podporujú rečnenie.

Okrasné vtáky takisto potrebujú denne vitamíny a hodnotné výživné látky – napr. vo forme vitamínových kvapiek. Odporúčajú sa najmä v období preperovania, ale aj ako doplnok bežnej stravy po celý rok. Pravidelným podávaním prípravku na obohatenie pitnej vody a podporenie stavby kostí a operenia možno predísť nepríjemnému svrbeniu, ktoré je výsledkom nedostatku určitých minerálov. Na preperenie sú určené aj zrniečka pre andulky, kanáriky a papagáje.

Ako prírodný repelent proti hmyzu a roztočom pôsobí dezinfekčná prísada do kúpeľa pre poštové holuby. Pre ne je určený aj roztok na dezinfekciu vody ako prevencia stafylokokózy, streptokokózy.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia