Psy výchova a výcvik

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet radí > Psy výchova a výcvik
 

Vážení zákazníci,
žiaľ musíme vám oznámiť smutnú správu, ku dňu 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.sk
Ďakujeme za prejavenú dôveru a priazeň.
Prípadné reklamácie riešte prosím štandardne, cez naše kontaktné údaje.
S láskou, tím Lavpet.sk

 
 
Mohlo by vás zaujímať

POTREBUJETE SA PORADIŤ S ODBORNÍKOM?

Martin Martiš

Psíkom naozaj rozumie. Kynológii sa aktívne venuje vyše 20 rokov, z toho 10 rokov figuroval na obranách. Viac ako 15 rokov sa venuje záchranárskej kynológii, preferuje motivačný prístup vo výchove a výcviku psov. Venoval sa už stovkám psov najrozličnejších plemien a pováh. Vždy zohľadňuje individualitu psa.

  • je majiteľom SAR DA výcvikového kynologického centra pre verejnosť, organizuje prednášky a tréningové podujatia, poskytuje poradenstvo
    www.poslusnypes.sk
  • je spoluzakladateľom a predsedom OZ SARDA SLOVAKIA – výcvik záchranárskych psov, vyhľadávanie stratených ľudí
    www.sarda.sk
  • je spoluzakladateľom KYNOLOGICKÉHO ZÁCHRANNÉHO ZBORU SR
    www.kzzsr.sk

„Psy sú úžasné! Obohacujú naše životy, dokážeme s nimi zdieľať krásne priateľstvá. Sú to neoceniteľní pomocníci aj ochrancovia. Viete, čo je najdôležitejšie pre šťastný život so psom? ROZUMIEŤ MU! V článkoch opisujem témy a rady, ktoré najčastejšie zaujímajú majiteľov psíkov.“

Martin Martiš

V prípade záujmu o bezplatnú konzultáciu sa informujte:

www.poslusnypes.sk

 

Pohotovostné kliniky na Slovensku

 
 

Ťahanie na vodidle, častý problém

Je to najčastejší problém majiteľov psov, ktorí prichádzajú na cvičisko. A rovnako najviac konzultovaná otázka v rámci poradenstva. 

Viac
 

Ako sa psy učia?

Každý majiteľ psa by mal mať aspoň základné znalosti o schopnosti psov učiť sa. Pokiaľ ich máte, dokážete upravovať správanie psa podľa vašich potrieb. V tomto článku si veľmi jednoducho vysvetlíme tri základné spôsoby, ktoré v kynológii využívame.

Viac
 

Výchova psa je umenie. Ak ho zvládnete, stanete sa majstrami

Výchova psa sa začína prvým kontaktom, ale nie je to výcvik. Výcvik, ako ho bežne ľudia vnímajú, je výuka psa reagovať na povely. Tie nám pomáhajú pri komunikácii so psom. Ale výcvik môže byť rôzny, od učenia poslušnosti, obrany, cez špeciálne pachové práce (stopovanie, vyhľadávanie ľudí, drog, výbušnín), až po výcvik vodiacich a asistenčných psov či široké spektrum psích športov.

Viac
 

Psík z útulku. Vyberte si správne a budete spokojní

Ak ste sa rozhodli osvojiť si psíka z útulku, v prvom rade vám patrí poďakovanie, že pomôžete jednému z tých, ktorí nemali šťastie na majiteľa.

Viac
 

Na príchod šteniatka sa treba pripraviť

Keď sme sa už zodpovedne rozhodli, že do nášho života príde nový člen - psík, a vybrali sme si, blíži sa tá krásna chvíľa, keď si môžeme ísť pre šteniatko.

Väčšinou najskôr hľadáme pre psa meno (ak s menom psíka pracujete správne, dokážete zázraky). No na šteniatko sa treba poctivo pripraviť.

Viac
 

Psy – Fikcia a fakty

Ľudská predstava o psoch je značne skreslená, v čom ma neustále utvrdzujú stretnutia s majiteľmi psíkov. Bežne opisujú správanie svojich psov tak, akoby zaň neboli zodpovední ľudia, ale psy. Keď sa im niečo nedarí, väčšinou za to môže pes, pretože je taký alebo onaký. Pes je v tom však vždy nevinne. Robí iba to, čo ho naučíme a čo mu dovolíme.

Viac
 

Správne vybudované meno pre psa je malý zázrak

Keď do výcvikového centra prichádzajú majitelia psíkov na konzultácie, jedna z prvých vecí, o ktoré sa zaujímam, je reakcia psa na meno. Napovie veľmi veľa o výchove a vzťahu medzi psom a majiteľom. Psíka pustíme na voľno v cudzom priestore a majiteľ má naňho zavolať menom.

Viac
 

Chceme psíka! Treba zvažovať a všetko si dobre premyslieť

Chceme psa! V tejto jednoduchej vete sa skrýva obrovská zodpovednosť. Počas života s ním budete prežívať krásne chvíle, veľa radosti a zábavy. Bude to nový člen vašej rodiny. Pes je úžasný spoločník, verný priateľ, no treba vedieť, že počas svojho života vám pripraví aj veľa starostí. Starostlivosť tiež obnáša nemalé finančné prostriedky.

Viac
 
 
 
Odporúčame pre psy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia