Malé zvieratá

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet radí > Malé zvieratá
 

Vážení zákazníci,
žiaľ musíme vám oznámiť smutnú správu, ku dňu 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.sk
Ďakujeme za prejavenú dôveru a priazeň.
Prípadné reklamácie riešte prosím štandardne, cez naše kontaktné údaje.
S láskou, tím Lavpet.sk

 
 
Mohlo by vás zaujímať

 
 

Primrzlo? Nezabudnite prikrmovať vtáčiky

Tie druhy vtákov, ktoré u nás ostávajú počas zimy, ocenia prikrmovanie od človeka. Hlavne, ak teplota klesne výrazne pod bod mrazu, a nebodaj sa k tomu pridruží aj snehová pokrývka. Ten pohľad, ako vám pred oknom defilujú vtáky rôznych veľkostí a farieb, a spokojne si ďobkajú, sa nedá ničím nahradiť.

Viac
 

Manuál pre začínajúceho akvaristu. Ako si založiť akvárium

Máte v sebe vášeň pre akvaristiku, alebo absolutne neviete, ako začať? Ponúkame vám niekoľko rád, ktoré vám pomôžu uľahčit prvé kroky v tejto oblasti.

Viac
 

Kedy ryby spia, majú pamäť a koľko sa títo „domáci maznáčikovia“ dožívajú?

Ako dlho ryby žijú?

V zajatí sa zrejme dožívajú viac než v prirodzenom prostredí, pretože v akváriu nemajú prirodzených nepriateľov. Tak napríklad, jedna z mála štúdií uvádza, že taká mrenka nádherná sa môže dožiť až okolo 24 rokov, čo je teda viac než dosť. V priemere by sa rybičky v akváriu mohli dožívať tak 16,2 rokov. Záleží na tom, aké kvalitné prostredie im pripravíme.

Viac
 

Každý má svoje vlastné potreby. Čo potrebuje andulka a kanárik?

Najdôležitejšie je, rozhodnúť sa. Ak sa ešte necítite zrelí na chov papagája, a radšej by ste si vyskúšali niečo menšie, vitajte medzi milovníkmi anduliek a kanárikov. Aké sú ich špecifické potreby?

Viac
 

Hlodavec nie je superman. Aj morča či myška môžu ochorieť

O každé zviera sa treba starať a platí to aj pri hlodavcoch, hoci potrebujú výrazne menej starostlivosti než pes či mačka. Ak niečo zanedbáme, môže sa to prejaviť na zdraví nášho miláčika. 

Viac
 

Je váš papagáj pôžitkár? Nemal by byť. Zabíja ho to

Pre papagája sú niektoré potraviny a pochutiny úplne tabu. Nie nadarmo sa hovorí, že zvieratá by nemali konzumovať to, čo človek. Môžu ho zabiť. 

Viac
 

Škrečok, morča alebo osmák degu. Akého hlodavca si vybrať?

Vaše dieťa stále dranká, že by chcelo zvieratko. Dobrým testom, či už je zrelé starať sa oň, a či to nebude len chvíľková zábava, je kúpiť mu hlodavca.

Viac
 
 
 
Odporúčame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia