Prečo si mačka na vás líha? Rozhodla sa, že vás bude liečiť

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet radí > Mačky > Prečo si mačka na vás líha? Rozhodla sa, že vás bude liečiť
 

Vážení zákazníci,
žiaľ musíme vám oznámiť smutnú správu, ku dňu 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.sk
Ďakujeme za prejavenú dôveru a priazeň.
Prípadné reklamácie riešte prosím štandardne, cez naše kontaktné údaje.
S láskou, tím Lavpet.sk

 
 
Mohlo by vás zaujímať

 
 

Prečo si mačka na vás líha? Rozhodla sa, že vás bude liečiť

Hľadáte domček alebo pelech pre mačku? Možno ho ani nebude potrebovať, pretože bude spávať pri vás alebo dokonca na vás. Čo ju k tomu vedie? 

Neplatí to síce vo všeobecnosti a u každej mačky, ale ak si so svojím miláčikom vybudujete naozaj blízky vzťah, môžete to zažiť na vlastnej koži. Mačka si líha na choré miesto alebo tesne k nemu.

Odoberá zlú energiu

Podľa odborníkov na bioenergiu je to jasné ako facka. Mačka dokáže vycítiť vašu chorobu, a podľa toho si vyberie miesto, kde by svojou prítomnosťou mohla osožiť. Pri hlave vám lieči vysoký tlak alebo migrény, na ľavom ramene srdce, ak si vám ľahne na chrbát, rozhodla sa pomôcť vašim obličkám. A tak by sme mohli pokračovať.

Vraví sa tiež, že čierne mačky odoberajú dvakrát viac zlej energie ako ostatné. Hrdzavé dodávajú energiu, šedomodré maximálne upokojujú.

Ak sa mačka len obtrie o nejakú časť vášho tela, znamená to, že prišla odobrať negatívnu energiu z tohto miesta alebo že chce vylepšiť vaše negatívne rozpoloženie. Záleží už len na vás, ako citlivo tento okamih budete vnímať a či si pripustíte, že je to naozaj pravda. 

Ako je to s negatívnymi zónami?

Žiadna mačka nezostane ležať na jednom mieste, ak tam nenájde pre človeka negatívne žiarenie. Takže, ak chcete, nechajte si od nej gauč, posteľ alebo hoci aj pracovňu posúdiť.

Chvíľu ju pozorujte, či na týchto miestach zotrváva dlhšie a musíte ju odháňať. Ak je to tak, je načase rozmýšľať nad reorganizáciou v byte, lebo práve objavila negatívnu zónu, ktorá by vám mohla z dlhodobého hľadiska ubližovať. Miesta, ktoré rýchlo opustí, akonáhle ju tam posadíte, sú naopak pre ľudí priaznivé.

Ktoré choroby lieči?

Podľa viacerých serióznych prieskumov ľudia, ktorí majú mačku, trpia chorobami až päťkrát menej často, ako ostatní ľudia. Kto hladká svoju mačku, má po pár minútach nižší pulz a znižuje sa mu aj krvný tlak.

Hladkať mačku je dobré aj na trávenie a zdravú urogenitálnu sústavu. Preborníčkami v tomto liečení sú vraj krátkosrsté alebo bezsrsté mačky. Stres a únavu zasa potláčajú dlhosrsté. Pomáhajú aj pri nespavosti a depresii. 

Imunitu a hojenie rán podporuje pradenie všetkých mačiek. Keď po vás mačka lezie, vystrkuje pazúriky, bodá vás nimi a prešliapava si rôzne miesta, akoby ste boli na akupunktúre, len s tým rozdielom, že to máte zadarmo.  

Ľudia, ktorí mali a majú mačky, sa dožívajú v priemere o 10,3 rokov viac ako tí, ktorí mačku nemali.

Na záver to zhrňme do jedného. Všetky tieto mačacie liečebné metódy by sa dali zastrešiť jedným názvom – felinoterapia. Takéto „liečenie mačkou“ sa dnes už v mnohých vyspelých krajinách intenzívne využíva ako uznaná terapeutická metóda.

 

 
 
 
Odporúčame pre mačky
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia