Mačky

 
 
 

 
 
 
 

Vážení zákazníci,
žiaľ musíme vám oznámiť smutnú správu, ku dňu 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.sk
Ďakujeme za prejavenú dôveru a priazeň.
Prípadné reklamácie riešte prosím štandardne, cez naše kontaktné údaje.
S láskou, tím Lavpet.sk

 
 
Mohlo by vás zaujímať

 
 

Aj mačiatko môžete „vycvičiť“. Má to však svoje pravidlá

Na úvod treba povedať, že medzi mačkami a psami je zásadný rozdiel. Kým psovi, ktorý je zvyknutý žiť vo svorke robí radosť keď akokoľvek poteší svojho pána, mačka hľadí predovšetkým na to, ako potešiť samú seba a urobiť len to, čo chce ona sama. A tak aj treba výcvik mačky chápať. Niečo sa môže podariť, ale poslušný psík z nej nikdy nebude. Ale začať musíte už od malého mačiatka.  

Viac
 

Veľký mačací horoskop

Aj našich štvornohých miláčikov ovplyvňuje pohyb planét. Pre ich povahu či vlastnosti je dôležité, kedy sa narodili. Ak to viete presne, môžete si pozrieť, akú povahu zvyčajne má mať mačička, alebo kocúrik, podľa príslušného znamenia. Možno práve tu nájdete odpoveď na to, prečo je váš štvornohý miláčik taký tvrdohlavý, prečo sa správa ako by ste mu patrili, alebo prečo je jeho túžba po slobodnom pohybe po dvore taká neukojiteľná.  

Viac
 

Krmivo pre mačky môže byť aj zdravé. Čo by kupovali zvieratá...?

Ak nechceme, aby naša mačka či pes skončili pre našu pohodlnosť na veterinárnej klinike s rôznymi chorobami, venujme maximálnu pozornosť ich strave.

Priznajme si, že náš, nie celkom optimálny životný štýl a stravovacie návyky veľmi často prenesieme aj na svojich domácich miláčikov. Pre nedostatok času im proste nasypeme nejaké granule a hocijakú konzervu z obchodu. Často aj tú najlacnejšiu... To však nie je dlhodobo udržateľné riešenie.

Viac
 

Zaujímavosti zo sveta mačiek: Toto ste o nich možno nevedeli

Mňauká, pradie, má drsný jazýček, rada sa k vám pritúli. Ale predovšetkým je to osobnosť. Každá je iná. Ale vedeli ste že...

Viac
 

Toxoplazmóza u mačiek: Choroba, ktorá straší všetky budúce matky

Chystáte sa na prírastok do rodiny a máte mačku? Pravdepodobne z každej strany počúvate: Pozor na toxoplazmózu. Nepodliehajte zbytočnej panike.

Viac
 

Surová strava nemusí byť nebezpečná, ak viete, ako na to

Ak jej chcete dopriať to najlepšie, alebo jej proste nechcete dávať priemyselne vyrábané krmivo pre mačky, môžete zvoliť stravu, ktorá je označovaná ako BARF. 

Viac
 

Mýty a povery o mačkách – nie všetko, čo ste počuli, je pravda

Existuje mnoho mýtov a povier, ktoré sú tak hlboko zaužívané, že ich berieme ako samozrejmosť. Ale verte tomu, že mačky vedia aj plávať, dokonca loviť ryby, nepriberú preto, že ste ich dali vykastrovať a už vôbec nemilujú prechádzky na vôdzke ako pes. Obojok pre mačku ani nekupujte.  

Viac
 

Mačka sa rodí ako mäsožravec. Potrebuje aj zeleninu?

Vaša mačka nie je vyberavá. Aj keď s tým z vlastných skúseností možno nebudete súhlasiť. Nakoniec by zožrala všetko, čo jej dáte na tanier. Čo by však mala jesť, aby ste jej dopriali všetko, čo potrebuje?

Viac
 

Prečo si mačka na vás líha? Rozhodla sa, že vás bude liečiť

Hľadáte domček alebo pelech pre mačku? Možno ho ani nebude potrebovať, pretože bude spávať pri vás alebo dokonca na vás. Čo ju k tomu vedie? 

Viac
 
 
 
Odporúčame pre mačky
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia