Lavpet radí

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet radí
 

Vážení zákazníci,
žiaľ musíme vám oznámiť smutnú správu, ku dňu 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.sk
Ďakujeme za prejavenú dôveru a priazeň.
Prípadné reklamácie riešte prosím štandardne, cez naše kontaktné údaje.
S láskou, tím Lavpet.sk

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 
 
Najnovšie články

Užite si zimu s vaším miláčikom

Zima je v plnom prúde a pri obliekaní na vychádzky myslite aj na svojich štvornohých miláčikov.

My vám dáme pár tipov, ako by mal správny pán zabezpečiť pred zimou svojho psíka.
Viac

Kliešte sú späť. Čo všetko hrozí domácim miláčikom?

Počasie a častejší pohyb psíkov v prírode znamená aj väčšie riziko, že váš domáci miláčik môže chytiť kliešťa. Preto je dobré zhrnúť si, čo robiť, aké riziká z toho vyplývajú, ak nevyužijete optimálne antiparazitiká.

Viac

Aj mačiatko môžete „vycvičiť“. Má to však svoje pravidlá

Na úvod treba povedať, že medzi mačkami a psami je zásadný rozdiel. Kým psovi, ktorý je zvyknutý žiť vo svorke robí radosť keď akokoľvek poteší svojho pána, mačka hľadí predovšetkým na to, ako potešiť samú seba a urobiť len to, čo chce ona sama. A tak aj treba výcvik mačky chápať. Niečo sa môže podariť, ale poslušný psík z nej nikdy nebude. Ale začať musíte už od malého mačiatka.  

Viac

Ach ten Silvester... Ako pomôcť psíkovi, ktorý sa bojí

Silvester je pre mnohých psíčkarov dňom stresu a čakania, kým oslavy utíchnu. Veľa psíkov s ohňostrojom a delobuchmi nemá problém, nereagujú takmer vôbec. No je mnoho takých, ktorí pociťujú hrôzu a paniku. Toto sú rady priamo od veterinárov, ktoré by vám mohli pomôcť zvládnuť silvestrovský hluk.

Viac

Holistické krmivo? Ale čo je to presne?

Jesť zdravo, najlepšie v BIO kvalite, je u ľudí „trendy“. Ale čoraz vážnejšie sa chovatelia psov zamýšľajú aj nad stravou svojho psa, alebo mačky. Ak hľadajú najvyššiu kvalitu, určite sa dopracujú k tzv. holistickým krmivám. Čo to ale znamená, a aké výhody to prináša, ak kŕmime holisticky? 

Viac

10 tipov na dobre „vychladeného" psa

Vlna horúčav, ktorá sa práve začala, má byť podľa meteorológov doteraz najteplejšia. Toto je zopár tipov, aby sa váš miláčik neuvaril vo vlastnej šťave. 

Viac

Lavpet radí – veterinárna poradňa III.

Vy ste sa pýtali, veterinárka MVDr. Zuzana Juhászová odpovedala. Prečítajte si tie najzaujímavejšie prípady, možno v nich aj vy nájdete odpoveď na problém, ktorý trápi vášho psíka, mačičku, alebo iné domáce zvieratko.

Viac

Lavpet radí – veterinárna poradňa II.

Vy ste sa pýtali, veterinárka MVDr. Zuzana Juhászová odpovedala. Prečítajte si tie najzaujímavejšie prípady, možno v nich aj vy nájdete odpoveď na problém, ktorý trápi vášho psíka, mačičku, alebo iné domáce zvieratko.

Viac

Blchy a kliešte? Ochráňte svoje zvieratká!

V dnešnej dobe je v povedomí majiteľov úplne bežná vec, že majú svojich miláčikov chrániť voči ektoparazitom, ako sú hlavne blchy a kliešte. Niekedy je však ťažké vybrať si z ponuky, vybrať si preparát, ktorý zvieratku najlepšie vyhovuje.

Viac

Zaútočí vtáčia chrípka na psy a mačky? Čoho sa máme obávať?

Vtáčia chrípka „straší“ ľudí už po celom Slovensku. Môže sa ňou nakaziť pes či mačka na dvore, keď prídu do kontaktu s vírusom?

Viac

Lavpet radí – veterinárna poradňa I.

Vy ste sa pýtali, veterinárka MVDr. Zuzana Juhászová odpovedala. Prečítajte si tie najzaujímavejšie prípady, možno v nich aj vy nájdete odpoveď na problém, ktorý trápi vášho psíka, mačičku, alebo iné domáce zvieratko.

Viac

Jelení paroh – nový hit na žuvanie pre psa

Žuvací jelení paroh je novinkou medzi pamlskami pre psíkov, ktorá sa pomaly stáva u chovateľov hitom. Niet sa čomu čudovať. Je to zdravá pochúťka, pre psa bezpečná, obsahuje množstvo živín, a pomáha nenásilne udržovať dentálnu hygienu.

Viac

Veľký mačací horoskop

Aj našich štvornohých miláčikov ovplyvňuje pohyb planét. Pre ich povahu či vlastnosti je dôležité, kedy sa narodili. Ak to viete presne, môžete si pozrieť, akú povahu zvyčajne má mať mačička, alebo kocúrik, podľa príslušného znamenia. Možno práve tu nájdete odpoveď na to, prečo je váš štvornohý miláčik taký tvrdohlavý, prečo sa správa ako by ste mu patrili, alebo prečo je jeho túžba po slobodnom pohybe po dvore taká neukojiteľná.  

Viac

Ako psíka pripraviť na Silvestra?

Silvester je pre mnohých psíčkarov dňom stresu a čakania, kým oslavy utíchnu. Veľa psíkov s ohňostrojom a delobuchmi nemá problém, nereagujú takmer vôbec. No je mnoho takých, ktorí pociťujú hrôzu a paniku. Veterinárka Zuzana Juhászová zhrnula niekoľko metód, ktoré by vám mohli pomôcť zvládnuť silvestrovský hluk.

Viac

Má význam obliekať psíkov v zimnom období?

V súčasnosti je veľkým trendom obliekať psíky. Tak ako existujú rozdiely v znášanlivosti tepla a zimy u ľudí, takisto sú aj medzi psami. Odpoveď na otázku,  či obliekať, alebo neobliekať  psíkov, záleží na mnohých faktoroch. Do úvahy berieme veľkosť plemena, či je psík krátkosrstý alebo dlhosrstý, jeho pohybovú aktivitu, či ide o vonkajšieho, alebo vnútorného psíka a či absolvuje krátke, alebo dlhé prechádzky vonku.

Viac

Ako sa v zime starať o psie labky?

Posypová soľ na chodníkoch v zimnom období znamená pre labky psíkov doslova pohromu. Ak ich chcete ochrániť, mali by ste dodržiavať základné pravidlá.

Viac

Primrzlo? Nezabudnite prikrmovať vtáčiky

Tie druhy vtákov, ktoré u nás ostávajú počas zimy, ocenia prikrmovanie od človeka. Hlavne, ak teplota klesne výrazne pod bod mrazu, a nebodaj sa k tomu pridruží aj snehová pokrývka. Ten pohľad, ako vám pred oknom defilujú vtáky rôznych veľkostí a farieb, a spokojne si ďobkajú, sa nedá ničím nahradiť.

Viac

Ťahanie na vodidle, častý problém

Je to najčastejší problém majiteľov psov, ktorí prichádzajú na cvičisko. A rovnako najviac konzultovaná otázka v rámci poradenstva. 

Viac

Ako sa psy učia?

Každý majiteľ psa by mal mať aspoň základné znalosti o schopnosti psov učiť sa. Pokiaľ ich máte, dokážete upravovať správanie psa podľa vašich potrieb. V tomto článku si veľmi jednoducho vysvetlíme tri základné spôsoby, ktoré v kynológii využívame.

Viac

Budú zverolekári operovať bez uspania?

Vyjadrenie poslanca parlamentu Zsolta Simona o tom, že pripravovaná novela zákona o liekoch bude absolútnou pohromou pre zverolekárov a zvieratá, vzbudila široký rozruch a tak sme zisťovali, čo sa vlastne od 1. januára 2017 bude diať.

Viac

Manuál pre začínajúceho akvaristu. Ako si založiť akvárium

Máte v sebe vášeň pre akvaristiku, alebo absolutne neviete, ako začať? Ponúkame vám niekoľko rád, ktoré vám pomôžu uľahčit prvé kroky v tejto oblasti.

Viac

Kedy ryby spia, majú pamäť a koľko sa títo „domáci maznáčikovia“ dožívajú?

Ako dlho ryby žijú?

V zajatí sa zrejme dožívajú viac než v prirodzenom prostredí, pretože v akváriu nemajú prirodzených nepriateľov. Tak napríklad, jedna z mála štúdií uvádza, že taká mrenka nádherná sa môže dožiť až okolo 24 rokov, čo je teda viac než dosť. V priemere by sa rybičky v akváriu mohli dožívať tak 16,2 rokov. Záleží na tom, aké kvalitné prostredie im pripravíme.

Viac

Každý má svoje vlastné potreby. Čo potrebuje andulka a kanárik?

Najdôležitejšie je, rozhodnúť sa. Ak sa ešte necítite zrelí na chov papagája, a radšej by ste si vyskúšali niečo menšie, vitajte medzi milovníkmi anduliek a kanárikov. Aké sú ich špecifické potreby?

Viac

Hlodavec nie je superman. Aj morča či myška môžu ochorieť

O každé zviera sa treba starať a platí to aj pri hlodavcoch, hoci potrebujú výrazne menej starostlivosti než pes či mačka. Ak niečo zanedbáme, môže sa to prejaviť na zdraví nášho miláčika. 

Viac

Je váš papagáj pôžitkár? Nemal by byť. Zabíja ho to

Pre papagája sú niektoré potraviny a pochutiny úplne tabu. Nie nadarmo sa hovorí, že zvieratá by nemali konzumovať to, čo človek. Môžu ho zabiť. 

Viac

Škrečok, morča alebo osmák degu. Akého hlodavca si vybrať?

Vaše dieťa stále dranká, že by chcelo zvieratko. Dobrým testom, či už je zrelé starať sa oň, a či to nebude len chvíľková zábava, je kúpiť mu hlodavca.

Viac

Krmivo pre mačky môže byť aj zdravé. Čo by kupovali zvieratá...?

Ak nechceme, aby naša mačka či pes skončili pre našu pohodlnosť na veterinárnej klinike s rôznymi chorobami, venujme maximálnu pozornosť ich strave.

Priznajme si, že náš, nie celkom optimálny životný štýl a stravovacie návyky veľmi často prenesieme aj na svojich domácich miláčikov. Pre nedostatok času im proste nasypeme nejaké granule a hocijakú konzervu z obchodu. Často aj tú najlacnejšiu... To však nie je dlhodobo udržateľné riešenie.

Viac

Zaujímavosti zo sveta mačiek: Toto ste o nich možno nevedeli

Mňauká, pradie, má drsný jazýček, rada sa k vám pritúli. Ale predovšetkým je to osobnosť. Každá je iná. Ale vedeli ste že...

Viac

Toxoplazmóza u mačiek: Choroba, ktorá straší všetky budúce matky

Chystáte sa na prírastok do rodiny a máte mačku? Pravdepodobne z každej strany počúvate: Pozor na toxoplazmózu. Nepodliehajte zbytočnej panike.

Viac

Surová strava nemusí byť nebezpečná, ak viete, ako na to

Ak jej chcete dopriať to najlepšie, alebo jej proste nechcete dávať priemyselne vyrábané krmivo pre mačky, môžete zvoliť stravu, ktorá je označovaná ako BARF. 

Viac

Mýty a povery o mačkách – nie všetko, čo ste počuli, je pravda

Existuje mnoho mýtov a povier, ktoré sú tak hlboko zaužívané, že ich berieme ako samozrejmosť. Ale verte tomu, že mačky vedia aj plávať, dokonca loviť ryby, nepriberú preto, že ste ich dali vykastrovať a už vôbec nemilujú prechádzky na vôdzke ako pes. Obojok pre mačku ani nekupujte.  

Viac

Mačka sa rodí ako mäsožravec. Potrebuje aj zeleninu?

Vaša mačka nie je vyberavá. Aj keď s tým z vlastných skúseností možno nebudete súhlasiť. Nakoniec by zožrala všetko, čo jej dáte na tanier. Čo by však mala jesť, aby ste jej dopriali všetko, čo potrebuje?

Viac

Prečo si mačka na vás líha? Rozhodla sa, že vás bude liečiť

Hľadáte domček alebo pelech pre mačku? Možno ho ani nebude potrebovať, pretože bude spávať pri vás alebo dokonca na vás. Čo ju k tomu vedie? 

Viac

Výchova psa je umenie. Ak ho zvládnete, stanete sa majstrami

Výchova psa sa začína prvým kontaktom, ale nie je to výcvik. Výcvik, ako ho bežne ľudia vnímajú, je výuka psa reagovať na povely. Tie nám pomáhajú pri komunikácii so psom. Ale výcvik môže byť rôzny, od učenia poslušnosti, obrany, cez špeciálne pachové práce (stopovanie, vyhľadávanie ľudí, drog, výbušnín), až po výcvik vodiacich a asistenčných psov či široké spektrum psích športov.

Viac

Psík z útulku. Vyberte si správne a budete spokojní

Ak ste sa rozhodli osvojiť si psíka z útulku, v prvom rade vám patrí poďakovanie, že pomôžete jednému z tých, ktorí nemali šťastie na majiteľa.

Viac

Na príchod šteniatka sa treba pripraviť

Keď sme sa už zodpovedne rozhodli, že do nášho života príde nový člen - psík, a vybrali sme si, blíži sa tá krásna chvíľa, keď si môžeme ísť pre šteniatko.

Väčšinou najskôr hľadáme pre psa meno (ak s menom psíka pracujete správne, dokážete zázraky). No na šteniatko sa treba poctivo pripraviť.

Viac

Psy – Fikcia a fakty

Ľudská predstava o psoch je značne skreslená, v čom ma neustále utvrdzujú stretnutia s majiteľmi psíkov. Bežne opisujú správanie svojich psov tak, akoby zaň neboli zodpovední ľudia, ale psy. Keď sa im niečo nedarí, väčšinou za to môže pes, pretože je taký alebo onaký. Pes je v tom však vždy nevinne. Robí iba to, čo ho naučíme a čo mu dovolíme.

Viac

Správne vybudované meno pre psa je malý zázrak

Keď do výcvikového centra prichádzajú majitelia psíkov na konzultácie, jedna z prvých vecí, o ktoré sa zaujímam, je reakcia psa na meno. Napovie veľmi veľa o výchove a vzťahu medzi psom a majiteľom. Psíka pustíme na voľno v cudzom priestore a majiteľ má naňho zavolať menom.

Viac

Chceme psíka! Treba zvažovať a všetko si dobre premyslieť

Chceme psa! V tejto jednoduchej vete sa skrýva obrovská zodpovednosť. Počas života s ním budete prežívať krásne chvíle, veľa radosti a zábavy. Bude to nový člen vašej rodiny. Pes je úžasný spoločník, verný priateľ, no treba vedieť, že počas svojho života vám pripraví aj veľa starostí. Starostlivosť tiež obnáša nemalé finančné prostriedky.

Viac

Zubný kameň a ako sa starať o psie zúbky

Častou komplikáciou v strednom a vyššom veku býva tvorba zubného kameňa. Mnohí majitelia, pretože nie sú dostatočne informovaní, zvyknú tieto problémy podceňovať a pritom nevedia, aký vážny dopad  môže mať toto ochorenie  na celkový zdravotný stav psa.

Viac

Torzia žalúdka, strašiak veľkých plemien

Torzia je naozaj ako strašiak, nevieme kedy, kde a koho si vyberie. Nepredvídateľné ochorenie, ktoré, keď sa nerieši včas, tak dopadne fatálne.

Viac

Šteňa a zdravotná starostlivosť

Zadovážiť si šteňa je vážne rozhodnutie, ktorému predchádzajú hodiny premýšľania o výbere vhodného plemena na základe povahových čŕt, veľkosti a spoľahlivého chovateľa. Všetko je len prvý krok, ktorým sa to začína. Starať sa o psa vyžaduje zodpovednosť a venovať psíkovi okrem lásky aj výcvik a zdravotnú starostlivosť.

Viac

Najčastejšie srdcové ochorenia u psov

Srdce je sval, ktorý je namáhaný po celý život. Je to roznášač kyslíka, ktorý je nepostrádateľnou zložkou organizmu. Narušením obehového systému dochádza k  celkovému narušeniu organizmu. Prispôsobivosť a kompenzačné mechanizmy srdca sú však limitované. Vhodnou terapiou môžeme degeneratívny proces spomaliť a psíkovi kardiakovi skvalitniť jeho život na optimum. 

Viac

Pyometra – najnebezpečnejšie ochorenie sučiek

Pyometra je zápalové ochorenie a patrí medzi život ohrozujúce ochorenie hlavne preto, že majiteľ si zvyčajne neskoro všimne, že so sučkou nie je niečo v poriadku.

Viac

Parvoviróza, nebezpečenstvo najmä pre šteniatka

Parvoviróza je vírusové ochorenie, ktoré môže skomplikovať život najmä šteniatku vo veku do 12 týždňov. Prejavuje sa u šteniat bez imunity. Aj pri tomto ochorení sú predisponované konkrétne plemená ako: rotvajler, doberman, labrador, pitbull. Kríženci sú voči tomuto ochoreniu odolnejší.

Viac

Otravy psa a ako si s nimi poradiť

Nebezpečenstvo otravy striehne na každom kroku. V každej domácnosti nájdeme veci, ktoré môžu psovi spôsobiť aj smrť. Ohrozenou skupinou sú najmä šteňatá, ktoré sú charakteristické svojou zvedavosťou a psi ochutnávači, ktorí si nenechajú ujsť žiadnu maškrtu, ktorá sa ponúka. Každý majiteľ by mal poznať svojho psíka a zaistiť jeho bezpečie doma aj vonku.

Viac

Črevné endoparazitózy, čo všetko môžu spôsobiť?

Predstava, že v nevinnom telíčku našich maznáčikov cudzopasia parazity rôznych druhov a tvarov, spôsobuje zimomriavky asi každému majiteľovi. Veľakrát sa zabúda, že je potrebné chrániť psov aj voči nebezpečným endoparazitom, ktoré vedia znepríjemniť život našich miláčikov. Nebezpečné sú hlavne u šteniatok, u ktorých hrozí ich masívne premnoženie. Pomôcť môžu antiparazitiká pre psov.

Viac

Boj proti obezite u psov a jej riziká. Ako spoznám, či je môj pes obézny?

Každý zažil vyčítavý pohľad našich maznáčikov pri pýtaní si odmeny a vie, aké je ťažké odmietnuť túto požiadavku, no musíme si uvedomiť, že je v našich rukách, ako bude náš psík vyzerať. Obezitou trpí 24 - 30% psej populácie.

Viac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia