Veľký psí horoskop

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet bulvár > Veľký psí horoskop
 

Vážení zákazníci,
žiaľ musíme vám oznámiť smutnú správu, ku dňu 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.sk
Ďakujeme za prejavenú dôveru a priazeň.
Prípadné reklamácie riešte prosím štandardne, cez naše kontaktné údaje.
S láskou, tím Lavpet.sk

 
 

Veľký psí horoskop

Aj našich štvornohých miláčikov ovplyvňuje pohyb planét. Pre ich povahu či vlastnosti je dôležité, kedy sa narodili. Tieto horoskopy môžete brať iba ako zábavné čítanie, ale možno tu naozaj nájdete odpoveď, prečo je váš psík taký tvrdohlavý, maznavý, súťaživý, alebo prečo sa správa ako kráľ.

Baran

21. 3. – 20. 4.   

Pre psa narodeného v znamená Barana je typická jeho túžba po slobode. Nemožno ho uviazať k búde na reťaz, alebo dokonca zavrieť do koterca. Vždy si nájde medzierku, ktorou sa dostane k vytúženej slobode. Tiež bude vždy dávať najavo svoju vodcovskú povahu. Stále bude chcieť byť tým prvým, či už voči ostatným psom alebo majiteľovi. Aj v domácnosti chce byť vždy jednotkou a dokáže byť pekne nepríjemný ku svojej konkurencii. Preto sa snažte vyhnúť chovu viac než jedného maznáčika – Barana v rovnakom čase, hlavne ak pôjde o jeden druh. Sú to psíkovia veľmi energickí a zdatní. Sú hraví aj vo vyššom veku a správajú sa ako šteniatka. Potrebujú veľa pohybu, najradšej na veľkom otvorenom priestore, kde sa môžu slobodne vybehať a vyblázniť.

Býk

21. 4. – 20. 5.

Je to pes, ktorý má rád zabehnutý poriadok. Je typom pokojného maznáčika, ktorý rád zotrváva v dome, ale občas je náladový. Ale pozor, býva veľmi tvrdohlavý. Je viac ako pravdepodobné, že počká, až prídete vy k nemu, než že by on prišiel k vám. Neurobí nič, kým to sám nebude chcieť. Môže spôsobiť problémy pri zaraďovaní ďalšieho zvieraťa do domácnosti. Býva trochu žiarlivý, a preto bude mať problém sa s niekým o niečo alebo niekoho deliť. Ak však získa istotu, že s novým obyvateľom nič nestráca, prijme ho. Býk má veľmi rád svoje pohodlie, s chuťou sa nechá hladkať, kŕmiť, škrabkať, česať.  Napriek pohodlnosti ide o psov bystrých a schopných rýchlo sa učiť. Býci sú náchylní na priberanie.

Blíženci

21. 5. – 21. 6.

Blíženec je charakteristický svojou premenlivou a rozmanitou náladou. Má veľký zmysel pre darebáctva. Ak vám  neprekáža časté psie rozprávanie v podobe brechotu, kňučanie a pišťanie, je stvorený priamo pre vás. Psí Blíženci sú hyperaktívni a milujú, keď sa okolo nich neustále niečo deje. Čím viac podnetov je v ich okolí, tým lepšie. A to, čomu sa vyhne všetkými labkami, je nuda. Blíženci sú veľmi citliví na rôzne pachy a nie je ani výnimkou, že majú veľmi bystré aj všetky ostatné zmysly, sluch a zrak. Bývajú často dosť maškrtní, takže nakŕmiť ich býva zložité. Len tak niečo do papuľky nevezmú. Dokonca nie je vylúčené, že ich budete musieť prehovárať aby sa najedli.

PREČÍTAJTE SI AJ: Veľký mačací horoskop

Rak

22. 6. – 22. 7.

Psy narodené v tomto znamení sú citlivé, potrebujú ochranu a starostlivosť. Majú veľmi rady svoj domov a majiteľa. Preto rady zotrvávajú doma a nemajú žiadnu potrebu utekať či prejavovať túžbu po slobode. Tiež si rady hrajú s deťmi, ale musí sa s nimi pri hre zaobchádzať s veľkou jemnosťou. Na oplátku budú prejavovať veľkú náklonnosť,  pravidelne vás a vaše deti budú olizovať, budú sa k vám túliť a neodmietnu žiadnu ponuku na pohladkanie. Sú veľmi emotívne a najšťastnejšie sú, keď vedia, že ste doma alebo v ich blízkosti. Ak sa pokúsite pohladiť iné zviera, buďte pripravení na veľkú scénu. Sú totiž veľmi žiarlivé. To, z čoho majú najväčší strach, je drezúra a tvrdý tréning. Boja sa kriku a zlej nálady. Nebránia sa učeniu novým veciam, ale potrebujú pri tom svoj pokoj a ticho. Dôležitým orgánom tohto znamenia je žalúdok, preto je veľmi vhodné venovať väčšiu pozornosť potrave. Môžu byť viac náchylné na bolesti žalúdka, zvracanie a pod.

Lev

23. 7. – 23. 8.

Zo psov v tomto znamení vyžaruje teplo, istota a sila. Využívajú každú príležitosť na to, aby sa previedli, ale tiež potrebujú byť vo svojej činnosti povzbudzovaní. Pokiaľ nebudú môcť predvádzať svoje schopnosti a zručnosti, stanú sa z nich veľmi smutné psy. Nikdy nemajú strach a sú veľmi temperamentné. Milujú slobodu pohybu a nemajú rady ploty a rôzne ohradenia. Nejde o psích povaľačov, takže potrebujú neustále nejakú zmenu a akciu. Rady prijímajú akúkoľvek zodpovednosť a neľahké úlohy, ale vždy potrebujú byť za svoju snahu odmenené. Lev sa rád predvádza, takže ak hľadáte psa na výstavy, je pre vás toto znamenie to pravé. Takýto pes je sebaistý a má potrebu predvádzať svoju majestátnosť. Pes v znamení Leva máva slabšie srdce, častejšie sa u neho vyskytujú infarkty a ťažkosti s chrbticou.

Panna

24. 8. – 23. 9.

Psík v tomto znamení je veľmi čistotný a poriadny. Dalo by sa povedať, že miluje poriadok a všetko vykonáva veľmi starostlivo až puntičkársky. A tiež k svojmu spokojnému životu potrebuje poriadok. Psie Panny rady žijú v čistom prostredí, preto je dôležité ich peleštek pravidelne čistiť a zabezpečiť im vždy čerstvú vodu a potravu. Majú neustálu potrebu niečo robiť, a keď nie je práve čo, začnú sa nudiť a cítiť sa bezmocne. Dobre sa učia rôzne psie úlohy a majú neuveriteľnú pamäť, ale len pod podmienkou, že bude nasledovať drobná odmena, ktorá vzbudí pocit ich sebaúcty. Je dobré ich neustále podporovať, pretože majú nízke sebavedomie. Pre Pannu sú veľmi dôležité vnútorné orgány a nervová sústava. Preto buďte veľmi opatrní pri ich výžive.

Váhy

24. 9. - 23. 10.

Psy narodené v tomto znamení sú v mladosti veľmi družné a majú rady spoločnosť ostatných. Nie sú to bojovníci a je veľmi ťažké ich prinútiť bojovať. Sú prosto mierumilovné. Ale vďaka svojej túžbe po dobrom vzťahu a blízkosti  človeka sú náladové. Rovnako ako ľudia majú problémy v rozhodovaní. Je dobré im vymýšľať neustále nejaké úlohy, aby sa uistili vo svojom správnom rozhodovaní. Vo výchove ťažko nesú hrubé slová, neokrôchané spôsoby a nepríjemné správanie. Pre svoj psí život potrebujú rovnováhu a pokojné prostredie. Ich citlivým orgánom sú obličky, preto je veľmi dôležité, aby mali stále dostatok čistej vody.

Škorpión

24. 10. - 22. 11.

Tajomstvo, vášeň a vynaliezavosť. Tak by sa dali charakterizovať psy narodené v tomto znamení. Sú veľmi citlivé, aj keď city nedávajú hneď najavo, postupne ich odtajňujú. Často svoje pocity potláčajú, a keď už to ďalej nejde, vybuchnú a niekedy zúria. Dokonale vycítia, že sa v svorke deje niečo zlé a niekedy to v sebe neudržia a zavrčia. Rady sa zúčastňujú všetkého, k čomu sú privolané. Rýchlo sa učia akékoľvek psie zručnosti, stačí sa im len dostatočne venovať. Ďalšou významnou vlastnosťou Škorpióna je jeho majetníctvo. Chce mať všetko, a to v najkratšej možnej dobe. Tiež veľmi rád pozoruje svoje okolie. Dalo by sa povedať, že sú to psí pozorovatelia. Preto nie je dobré zatvárať ich do kotercov, kde nič neuvidia. Budú si hlasno vynucovať zmenu. Pre toto znamenie sú dôležité reprodukčné orgány, a preto je treba odpustiť im občasný útek za psím spoločníkom.

Strelec

23. 11. – 21. 12.

Strelci milujú slobodu. Sú to optimistické, prezieravé, mnohostranné a túžiace psy. Často sú však vo svojom správaní trochu vrtošivé, kým neuznajú ľudské obmedzenia. Veľmi rady sa učia, ale musí to byť spojené s hrou a musí to byť zábavné. Potom sú ochotné učiť sa naozaj poriadne. Veľmi ľahko ich ale čokoľvek zaujímavejšie rozptýli a odvedie ich pozornosť. Rady tiež spoznávajú nové veci a miesta. So záujmom skúmajú svoje okolie, a preto nemajú rady obmedzovanie v podobe plotov a reťazí. Potrebujú tiež neustále čosi robiť, inak majú sklon nudiť sa a dokonca devastovať zariadenie. Preto sú šťastné, keď môžu behať, skákať, plávať alebo inak si vybíjať energiu. Pokiaľ u svojho majiteľa pocítia slobodu a súčasne istotu, pripútajú sa k nemu silnejšie, než ktorékoľvek iné znamenie.

PREČÍTAJTE SI AJ: Veľký mačací horoskop

Kozorožec

22. 12. – 20.1.

Rozhodnosť, praktickosť, ctižiadostivosť, spoľahlivosť a vytrvalosť. Tak by sa dali charakterizovať psy v tomto znamení. Potrebujú byť rešpektované a chcú mať všetko vo svojom živote pod kontrolou. Kozorožce milujú, keď môžu za niečo niesť zodpovednosť. Napríklad pri strážení domu. Keď potom za svoje úsilie dostanú odmenu, budú žiariť šťastím. Sú však aj sporovlivé, preto sa môže stať, že si svoju odmenu zahrabávajú a schovávajú na neskôr. Milujú zem a prírodu, veľmi rady oňuchávajú a značkujú stromy. Tým ľahko rozšíria svoje teritórium a dávajú najavo, kto v ňom vládne. Nemajú rady keď im nejaký votrelec obsadí ich miestečko. Traduje sa, že psy narodené v tomto znamení sa dožívajú vysokého veku.

Vodnár

21. 1. – 19. 2.

Pre psov narodených v tomto znamení je charakteristická vynaliezavosť, originálne myslenie a inteligencia. Sú nezávislé a jedinečné. Sú rady v kontakte s ľuďmi, ale potrebujú mať svoje miestečko, kam sa utiahnu a nikto iný sa k nim nedostane, kde môžu mať aspoň chvíľku samé pre seba. Sú to psy veľmi  aktívne a vymýšľajú neustále nejaké huncútstva. Nuda nehrozí. Majú rady svoju nezávislosť a ťažko nesú, keď je niečo zakázané. Sú priateľské a spoločenské, ale výrazne nepriľnú k nikomu určitému. Každého majú rady svojím spôsobom a hlavne milujú vzrušenie.

Ryby

20. 2. – 20. 3.

Psy narodené v tomto znamení sú charakteristické svoju nedotknuteľnosťou, predstavivosťou, citlivosťou a romantikou. Ide o tiché psíky, ktoré často v tichosti pozorujú svoje okolie. Niekoľko hodín sa pritom nemusia ani pohnúť, vyzerajú, že spia, ale aj napriek tomu vnímajú všetko, čo sa okolo nich deje. V okamihu, keď sa udeje niečo zaujímavé, čo by stálo za akciu, prekvapia svoje okolie náhlou a prudkou reakciou. Majú zosilnené pocity akéhokoľvek druhu. Môžu mať veľkú radosť, veľkú zlosť, sú veľmi intuitívne a zakaždým vycítia aj jemnú zmenu v svorke. Akúkoľvek hádku alebo výmenu názorov znášajú veľmi ťažko. Pokiaľ trpíte, budú trpieť s vami. Ich zdravie je rovnako citlivé ako ony samé. Sú to psíky veľmi krehké. Preto je dôležité zaobchádzať s nimi veľmi jemne.

Zdroj: podľa e-horoskopy.cz, Foto: pixabay

 
 
 
Vybrali sme pre vás
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia