Lavpet bulvár

 
 
 

 
 
 
Úvod > Lavpet bulvár
 

Vážení zákazníci,
žiaľ musíme vám oznámiť smutnú správu, ku dňu 6. 9. 2019 rušíme náš eshop Lavpet.sk
Ďakujeme za prejavenú dôveru a priazeň.
Prípadné reklamácie riešte prosím štandardne, cez naše kontaktné údaje.
S láskou, tím Lavpet.sk

 
 
Lavpet bulvár

 
 

Vedné disciplíny, o ktorých ste možno ešte nepočuli

Akarológia

je veda, odvetvie zoológie, ktorá skúma roztoče a kliešte.

Viac
 

Zákaz stále platí: zvieratá majú aj naďalej vstup do reštaurácií zakázaný

Prednedávnom sme vám priniesli článok o možnom odstránení zákazu vstupu psov do reštauračných zariadení. A viete, ako to celé dopadlo? Čítajte ďalej.
Viac
 

Štvornohý sparing partner

Väčšina fyzických aktivít je lepšia so štvornohým priateľom. A je pravdepodobné, že váš psík sa prebúdza s nadšením, aby si mohol s vami zacvičiť. Domáce zvieratá sú vynikajúcimi motivátormi; váš pes bude takmer vždy nadšený, že si zacvičí: či prší alebo svieti slnko. Ďalším bonusom je, že cvičenie je prospešné tak ako pre vás, aj pre vášho miláčika. Pozrite sa s nami na najlepšie druhy športovania so psom.
Viac
 

Top 5 najvhodnejších zvierat do bytu

Túžite po domácom zvieratku, ale obávate sa, či sa vám „zmestí“ do bytu? Nevzdávajte sa svojho sna. Riešením vášho problému môže byť nájdenie správneho zvieratka, o ktoré sa môžete starať aj v bytových podmienkach. Práve pre vás sme vybrali 5 vhodných zvieratiek do bytu.
Viac
 

Nezmysel roka 2018 alebo nový trend 2019?

V posledných dňoch je na pretrase internetom rozporuplná téma, a to konkrétne otázka, či patria psíkovia do reštauračných zariadení.
Viac
 

8 nástrah, ktoré číhajú na domácich miláčikov cez Vianoce

Vianoce sú sviatky radosti a hojnosti nielen pre ľudí, ale aj pre vašich domácich miláčikov. Určite ste si to všimli, že sa vám domáce zvieratká pletú pomedzi nohy častejšie, keď cítia v kuchyni všetky tie slastné a opojné vône a len nedočkavo číhajú, čo vám spadne na zem. Ale pozor! Zvýšte svoju pozornosť hlavne pri niektorých potravinách, ktoré sú pre vašich miláčikov nebezpečné.

Viac
 

TOP 15 zaujímavostí o psoch, ktoré ste možno ani netušili

Koľko svalov potrebuje pes aby mohol hýbať ušami, ktoré plemeno má 6 prstov a ako krvné skupiny by sme našli u psov? A viete ako sa volá strach zo šteniatok? Pozrite si zoznam TOP 15-tich zaujímavostí o psoch, ktorý sme pre vás zozbierali.   

Viac
 

TOP zaujímavosti o mačkách – vedeli ste to?

Ako sa volá strach z mačiek, čo je to flémovanie a prečo mačky tak milujú rastlinku zvanú Kocúrnik obyčajný. Pozrite si zoznam TOP  zaujímavostí o mačkách, ktoré sme pre vás zozbierali.

Viac
 

Vedeli ste že... zaujímavostí zo živočíšnej ríše

Zvieracia ríša nás stále prekvapuje a ešte bude prekvapovať, Nikdy sa nedozvieme všetko a nepochopíme, ako to vlastne v prírode funguje. Priznajte sa, o týchto zaujímavostiach, ktoré sme pre vás zozbierali, ste vedeli?

Viac
 

Veľký psí horoskop

Aj našich štvornohých miláčikov ovplyvňuje pohyb planét. Pre ich povahu či vlastnosti je dôležité, kedy sa narodili. Tieto horoskopy môžete brať iba ako zábavné čítanie, ale možno tu naozaj nájdete odpoveď, prečo je váš psík taký tvrdohlavý, maznavý, súťaživý, alebo prečo sa správa ako kráľ.

Viac
 

Matečná presvedčila vládu, že zviera nie je vec

Zviera už viac nebude vecou, pribudnú systémové opatrenia proti množiteľom psov, povinné čipovanie psov i opatrenia proti týraniu zvierat. Novela rieši aj aktuálne témy, ako sú trávenie zvierat na sídliskách a cirkusy.

Viac
 

Smrteľný pentobarbital v krmive pre psy! Na ktoré si treba dávať pozor?

Amerikou otriasa obrovský škandál. V krmive pre psy objavili pentobarbital, látku, ktorá sa normálne používa aj na eutanáziu zvierat. Informoval o tom web Správy pre hygienický dohľad nad kvalitou potravín a liekov.

Viac
 

Prvý pes na svete dostal hi-tech protézy

Thajský pes dostal protézy vyrobené z materiálov, ktoré používajú paralympijskí bežci.

Viac
 

Týraná sučka má konečne priateľa, ktorému dôveruje

Každý potrebuje mať niekoho rád. Sučke Nore to trvalo trošku dlhšie, ale nakoniec si našla priateľa na celý život.

Viac
 

12 tipov - Kedy a ako obliecť svojho psa?

Je obliekanie psa potrebné, alebo to je len módna vlna. Vybrali sme pre vás zopár tipov a rád z mnohých, ktoré vám možno pomôžu rozhodnúť sa. A ak si nie ste v niektorých prípadoch úplne istí, návšteva a porada s veterinárom určite nie je na zahodenie.

Viac
 

Matečná: Slovensko sa v ochrane zvierat konečne zaradí medzi kultúrne krajiny

Ministerstvo pôdohospodárstva predložilo do medzirezortného pripomienkového konania novelu zákona o veterinárnej starostlivosti. Komplexný materiál prinesie zmeny aj v občianskom zákonníku, trestnom zákone a zákone o policajnom zbore. Zviera už viac nebude vecou, pribudnú systémové opatrenia proti množiteľom psov i povinné čipovanie psov. Rezort ním rieši aj aktuálne témy ako sú trávenie zvierat na sídliskách, či trestnoprávnu zodpovednosť majiteľa.

Viac
 

Zachoval sa ľudsky: Animal Hero 2017 je šofér z Podhájskej

Na 20. podujatí adopčnej akcie Nájdite sa! ... so zvieratkom z útulku, ktorá sa konala v Bratislave, odovzdali ocenenie Animal Hero Slovakia.

Viac
 

Probiotiká a prebiotiká. Potrebujú ich psy a mačky?

Pripisujú sa im samé kladné účinky, pomáhajú zdravotné problémy riešiť, ale im aj predchádzať. U človeka, i u zvierat. Čo to probiotiká a prebiotiká sú, ako fungujú a kedy by ich mali psy a mačky užívať?

Viac
 

Veterinári dostanú možnosť predpisovať humánne lieky

Veterinári budú môcť predpisovať v malých množstvách humánne lieky na použitie pre zvieratá. Ministerstvo zdravotníctva plánuje problematiku upraviť v novele zákona o liekoch, ktorú chce predložiť do legislatívneho procesu v septembri.

Viac
 

TOP 10 najkrajších fotiek roka 2017

V Londýne pred pár dňami vyhlásili víťazov už 12. ročníka súťaže o najlepšiu fotografiu roka. Hlavným objektom záujmu pre fotografov bol pes. 

Viac
 

Zviera nebude vec. Konečne!

Každé zviera by konečne malo byť definované ako živý tvor, nie ako vec. Zmenu prináša novela zákona o veterinárnej starostlivosti, ktorú pripravil rezort pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorého ministerkou je Gabriela Matečná. Novela sa do pripomienkového konania dostane v letných mesiacoch, zákon by mal byť účinný od januára 2018.

Viac
 

Poistite si domáceho miláčika pred dovolenkou!

Niektoré poisťovne ponúkajú aj cestovné poistenie pre domácich miláčikov. To sa môže v čase dovoleniek hodiť. Prečítajte si kde môžete takúto poistku uzavrieť.

Viac
 

Týranie zvierat! Ako ho ohlásiť, ako postupovať, aké sú postihy?

Podrobnejší výklad zákona, definíciu týrania, potenciálne postihy sme zisťovali u odborníkov z organizácie Zvierací ombudsman (http://zvieraciombudsman.sk/), ktorí sa problematike venujú.

 

Viac
 

Za týranie do basy! A prečo nik nesedí?

Kruté zaobchádzanie so zvieratami, ktoré ich dostane na pokraj života a smrti, zanedbávanie starostlivosti, smutné osudy psíkov i mačičiek, ktorí neprežili... V živote pracovníkov útulkov, občianskych združení, organizácii, ktoré sa venujú záchrane týraných zvierat, je táto situácia na dennom poriadku. Prečo vinníci nie sú potrestaní?, reaguje najčastejšie široká verejnosť. Čo sa teda dá robiť, čo je to týranie, aké postihy zaň môžu byť, kto a za čo môže vinníkov potrestať?

Viac
 

TEST: Je váš pes obézny?

Niektorí majitelia si ťažko pripúšťajú, že ich pes by mohol byť, alebo je obézny. Ako veľmi jednoducho zistíte, v akej forme sa váš miláčik nachádza, či nie je príliš tučný, alebo chudý? 

Viac
 

Hrdinovia z útulku: Prežili peklo, ale prežili

Nie každý sa vie o psíka plnohodnotne postarať. Príbehy Ritchieho a Ronyho hovoria presne o tom. Obaja sú momentálne už v tej najlepšej forme, vďaka pracovníkom útulku Tuláčik v Brezne. Ale bohužiaľ, ich príbehy nie sú ničím výnimočné a ojedinelé. Skôr naopak. 

Viac
 

Hospic pre psov - dožívajú tam starí, týraní a hendikepovaní

Eliška Vafková chcela byť veterinárkou. Nestalo sa. Ale jej životná túžba, pomáhať psom, sa nakoniec splnila. Založila v Čechách dosiaľ jediný hospic pre psov. Niečo ako liečebňu pre dlhodobo chorých, alebo domov psích dôchodcov. Poskytuje prechodný či trvalý domov starým, týraným, chorým alebo hendikepovaným psom.

Viac
 

Poistenie psa, mačky? Veľký prehľad ponuky poisťovní

Napadlo vám niekedy, že poistenie môžete uzatvoriť aj pre svojho psa či mačku? Zisťovali sme, aké sú teda možnosti na trhu s týmito produktmi. Dobrá správa je, že sa to dá. Ak váš pes uhryzne poštára, môžete sa obrátiť na poisťovňu. A pod jej „ochranou“ môžu byť dokonca aj kone, kozy, kravy, ovce a prasatá.    

Viac
 

Prvá pomoc psovi, alebo mačke. Vedeli by ste ju poskytnúť?

Video so záchranárom, ktorý vytiahol z horiaceho domu psa a okamžitou resuscitáciou mu zachránil život, nedávno obletelo na sociálnej sieti celý svet. Vedeli by ste vy poskytnúť svojmu psovi, alebo mačke prvú pomoc? Ako masírovať srdce, treba dýchať z úst do tlamy? Prečítajte si rady, ktoré môžu vášmu miláčikovi zachrániť život.

Viac
 

Psi sú niekedy šikovnejší ako ľudia

Pes dokáže zázraky, ak je správne vedený. Pozrite si video vrcholného výcviku psa. Ako by ste zareagovali, keby ste zistili, že prvú pomoc vám poskytol nemecký ovčiak?   

Viac
 

Hrdinovia z útulku: "Doplazil" sa za lepším životom

„Blacka nám nahlásili zraneného, v zime, v nočných hodinách. Ležal pri ceste vo Vojanoch. Nevládal sa postaviť na zadné nohy, prednými sa snažil plaziť,“ začína sa príbeh psíka, ktorého zachránili pracovníci Občianskeho združenia Pomoc psíkom na východnom Slovensku.

Viac
 

Kocúr ako psychoterapeut. Liečil mačky i psov

Kocúrik Ron, zachránený z ulice, má zvláštnu schopnosť, či záľubu. Zopár mesiacov „pracoval“ na veterinárnej klinike ako sestrička i psychoterapeut.     

Viac
 

Hrdinovia z útulku: Ramonovi reťaz takmer preťala krk

Ramon bude mať onedlho 3 roky a je typickým príkladom bezcitnosti ľudí. Tohto krásavca našli robotníci ako behal po ceste pomedzi autá. Bol neskutočne vychudnutý, trčali mu kosti. Jeho srsť bola v hroznom stave, ale to ani zďaleka nebol najväčší problém.

Viac
 

Psy vyčuchali aj rakovinu prsníka. V testoch uspeli brilantne

Určite ste už počuli príbehy o tom, ako psy dokážu predvídať záchvat epilepsie, blížiaci sa infarkt, vycítia, že človek má problém so štítnou žľazou, alebo že ochorel na cukrovku. Začnú sa totiž chovať inak, ako predtým. Teraz vedci dokázali, že dokážu diagnostikovať aj rakovinu prsníka.

Viac
 

Protimnožiteľský zákon neprešiel, ministerstvo pripraví ďalší, komplexnejší

Zákon z dielne SaS, ktorý mal zaviesť reguláciu množenie psov, stopol v druhom hlasovaní parlament. Poslanci Národnej rady SR 21. marca neprelomili veto prezidenta Andreja Kisku, čím túto pripravovanú právnu normu definitívne pochovali.

Viac
 

Obrázky a slová, ktoré šokovali Slovensko

Nie sú jediní, ktorí pomáhajú týraným psíkom. Patria však k tým odvážnejším, ktorí prostredníctvom fotografií na sociálnych sieťach ukázali tú najdrsnejšiu realitu. Československý kastračný program sa pustil do boja s nekontrolovaným množením psov a mačiek. Psia zabíjačka, reťaze vrastené do krku psov tak, že ich takmer podrezali... Skúsenosti zo slovenského terénu vyrážajú dych, vháňajú slzy do očí, u slušných a normálne zmýšľajúcich ľudí vyvolávajú hnev. 

Viac
 

Navždy spolu! Daj si vytetovať svojho domáceho miláčika

Vďaka špeciálnym tetovačkám jedného juhokórejského tatéra, si teraz môžete vziať svojho miláčika všade tam, kam pôjdete. Doslova na vlastnej koži. A dokonca aj po jeho smrti.  

Viac
 

Prezident Kiska vetoval protimnožiteľský zákon: Postihol by slušných chovateľov

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska vrátil Národnej rade Slovenskej republiky tzv. protimnožiteľský zákon a navrhol, aby ho parlament pri opätovnom prerokovaní neprijal ako celok.

Viac
 

Ako poraziť zápach mačacieho moču. 10 tipov ako na to!

Pach, ktorý sa šíri z mačacej toalety môže byť veľmi nepríjemný. Ale dá sa rôznymi spôsobmi eliminovať. Horšie už je, ak si váš miláčik urobí toaletu z niektorej časti koberca, alebo sa rozhodne vykonávať svoju potrebu v niektorom z rohov. Tu je zopár tipov a domácich receptov, ako tieto problémy môžete vyriešiť.  

Viac
 

Potraviny, ktoré môžu vášho psíka, alebo mačičku zabiť!

Občas sa stane, že domáci miláčik zožerie to, čo nemal. Niektoré potraviny, ktoré ľudia bežne konzumujú, môžu mačke, alebo psovi vážne poškodiť zdravie. Alebo ich dokonca zabiť. Viete ktoré to sú?

Viac
 

Najinteligentnejšie plemená psov. Ktoré to sú?

Možno ich máte doma, a ani o tom neviete. Vedci zostavili rebríček plemien, ktoré patria, čo sa pracovnej inteligenciu týka, k tým najlepším. Ale poznajú aj opačný pól rebríčka.

Viac
 

Majú hendikepované zvieratá právo na život?

Nevedia aké je to byť zdravý. A ak hej, dokážu sa vyrovnať so situáciou. Mnohí by ich dali utratiť, ale našťastie nie všetci. Tak ako hendikepovaní ľudia, tak aj postihnuté zvieratá majú právo prežiť plnohodnotný život.

Viac
 

Najlepšie mačacie kúsky na internete

Mačky sú na prvý pohľad tie najpohodovejšie stvorenia na svete. Omyl! Keď začnú vyvádzať, stojí to naozaj za to. 

Viac
 

Deti a ich štvornohí spojenci

Keď sa spoja deti so štvornohými domácimi miláčikmi, neostane vám nič iné, len sa smiať a smiať.  

Viac
 
 
 
Vybrali sme pre vás
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia